פרטי מרצה

ללא תמונה עדיין
שם מרצה : שוויקי אביבית
סווג : מרצה  * 
תחומי הרצאות : ספרות   הרפתקאות וטיולים   תנ"ך ויהדות  
סלולארי :050-5723296
טלפון :08-9262348
דואר אלקטרוני : shavivit@hotmail.com

הזמנת מרצה

הזמן מרצה

על המרצה

אביבית שוויקי
מרצה, מומחית לתקופת המקרא וארץ ישראל.
מורת דרך מוסמכת.
 
הרצאות משולבות בשירה, ספרות, קטעי מקורות ומוצגים שונים:
1) בעקבות נשים שהעזו... - על נשים חזקות במקרא: הן פקחיות, אמיצות, מדינאיות, שופטות. הן רחמניות, יפות, ערמומיות. בתקופה שהעולם נשלט על ידי גברים, ונשים ישבו בירכתי הבית,קיימות
היו מספר דמויות נשיות שקמו ועשו מעשה.
 
2) "שימני כחותם על ליבך...". - על זוגיות ואהבה במקורות מה "הורישו" לנו אדם וחוה ? הזוג הראשון ביקום? "נבקר" במקומות המפגש הרומנטיים על יד הבאר שם נשמע על יעקב רחל ולאה משולש בלתי אפשרי. בכרם שם נחוג חג האהבה בט"ו באב. נספר את סיפורן של הנערות שהשתמשו בריחו של שמן האפרסמון כדי למשוך את תשומת ליבם של הנערים.
 
3) "שקר החן והבל היופי..." - נוי האישה בתקופה הקדומה בשמים, תמרוקים ואיפור היו נחלתן של נשים בכל התקופות. בדרך כלל השימוש בקוסמטיקה נעשה בהקשר למפגשי אוהבים.
 
4) מנהיגים צומחים מן השדה - על המנהיגות הקדומה בימי קדם "לא ירום לבבו מאחיו" נכתב בחוק המלך שבספר דברים - האומנם? האם המנהיגות הטובה היא כמו צמח האזוב המסמל ענווה או שמא היא כארז המסמל גאווה
 
5) לאור הנרות - על המאור בימי קדם הנר הדולק היה מסממני החיים בבית הקדום. תאורת החשמל בבית המודרני החליפה מגוון של בתי נר, פתילות ושמנים מסוגים שונים אשר היו בשימוש, איש איש לפי אזור מגוריו ולפי הישג ידו.
 
6) אמה של מלכות - על רות המואביה הימים הם ימי קציר השעורים כשפוסעות להן רות ונעמי בדרכן משדה מואב לבית-לחם יהודה. הרבה אופטימיות יש בימי הקציר, כך מקוות גם שתי הנשים העניות.
 
7) מרחל עד רחל - מרחל אמנו ועד רחל המשוררת סיפור אהבתם של יעקב ורחל  (בראשית כט, כ). לימים הופכת האהבה הגדולה לטרגדיה אנושית קשה בה מעורבים אדונים ופילגשים, נשים הרות ועקרות, כל המרכיבים לדרמה אנושית.
 
8) ארץ אדם ומטר - על מקורות המים במקורות הכמיהה למים בארץ-ישראל יצרה בשפה העברית אוצר בלתי נדלה של תיאורים וביטויים הקשורים בחיוניות המים והמתקנים הקשורים בהם, למן ימי הבריאה ועד ימינו.
 
על אביבית שוויקי:
תואר ראשון: המחלקה ללימודי א"י, אוניברסיטה בר-אילן. תואר שני: המחלקה ללימודי א"י, אוניברסיטה בר-אילן. תזה בנושא: "חומרי בעירה בארץ-ישראל בתקופת המקרא, במשנה והתלמוד". רישיון מורה-דרך של משרד התיירות.
 
אביבית שוויקי. טלפון: 08-9262348; נייד: 050-5723296
 
 

Ewise marketing