פרטי מרצה

אורלי גלבוע
שם מרצה : גלבוע אורלי
סווג : מרצה  * יועץ  * 
תחומי הרצאות : מחשבים ואינטרנט  
סלולארי :050-6272482
דואר אלקטרוני : gilboa.orly@gmail.com

הזמנת מרצה

הזמן מרצה

על המרצה

המרצה - נצ"מ (בגימ') אורלי גלבוע. 

בעלת תואר שני בסטטיסטיקה עם התמחות בחקר ביצועים מהאוניברסיטה העברית. 

בעלת ניסיון של כ-30 שנה בתכנון ארגוני ואופטימיזציה בתהליכי עבודה. 

בשנים האחרונות, עוסקת במידענות ומרצה לחברות אזרחיות, עמותות ולציבור הרחב.

הרצאה במידענות

האינטרנט, מאגר אדיר ממדים אשר מכיל כמות מידע עצומה. עומס המידע והתקדמות הטכנולוגיה הביאו עמם שיטפון עצום של מידע. כאנשים פרטיים, נראה לנו שכל מה שצריך זה לפתוח מנוע חיפוש, לגלוש קצת ולקבל את המידע הנדרש לנו. בפועל כדי לקבל מידע אמין, איכותי, עדכני וממוקד נדרשת עבודת חיפוש מקצועית יותר. מכאן בדיוק באה ההבנה של חשיבות ההסברה והלימוד של שיטות העבודה ותפיסת עולמו של המידען לכלל ציבור הגולש וזה אשר עושה שימוש במידע אינטרנטי.

בהרצאה נראה את מאפייניו של האינטרנט, נראה את גודלו וקצב גידולו, ואת אפשרויותיו הרחבות – ידע החשוב לכולנו. המשתתפים יקבלו כלים לאיתור המידע, ושיטות שונות אשר יאפשרו להם להתמצא בתבונה בתוך עולם המידע המשתנה במהירות, כל זאת מתוך הבנה שמידע איכותי הוא משאב חיוני אשר היכולת לאתרו ולהשיגו בזמן קצר עשויה להיות חשובה ואפילו קריטית בתהליכי קבלת ההחלטות גם היום יומיים שלנו.

במסגרת ההרצאה נתמקד במיומנויות חיפוש הנדרשות לעבודה עם מנועי חיפוש כדוגמת גוגל אך גם ניגע במנועי חיפוש נוספים וייחודיים. נציג לעומק את העקרונות המרכזיים במתודולוגית העבודה של המידען, הכרה של כלי חיפוש מתקדמים הפתוחים בפנינו לגלישה "איכותית" בתוכם נראה כיצד מגדירים ומאתרים, כיצד ממקדים וכיצד ניתן לשמור את המידע לטובת שימושים עתידיים. בכלל כך טכניקות מועילות לעבודה, המקלות על עבודת החיפוש ומאפשרות לקבל תוצאות טובות ועדכניות בעולם אדיר זה.

במסגרת ההרצאה ניתן גם לגלוש ולהציג מידע ומאגרי מידע המותאמים לאוכלוסייה המשתתפת בהרצאה.

שיפור מיומנויות גלישה באינטרנט

האינטרנט, מאגר אדיר ממדים, אשר מכיל כמות מידע עצומה הגדלה מיום ליום. כולנו חיים באינטרנט וכולנו עושים שימוש יום יומי במידע הקיים בו.

השאלה המרכזית היא – האם אנחנו מחפשים בצורה יעילה? האם התוצאות שקיבלנו אמינות? האם המידע איכותי? והאם ניתן להסתמך עליו בתהליכי קבלת החלטות שגרתיות???

ההרצאה "אבודים" בעולם האינטרנט, הינה הרצאה אינטראקטיבית, המשתפת את הקהל ומלמדת אותו את הטכניקות הבסיסיות וה"טיפים" החשובים ביותר בחיפוש מידע באינטרנט.

המטרה היא להנחיל את שיטות העבודה הבסיסיות של המידענים המאפשרות לחפש בקלות ולקבל מידע ממוקד, איכותי, אמין ועדכני - לציבור הרחב!!

אורלי גלבוע
נייד - 050-6272482

Ewise marketing