פרטי מרצה

ללא תמונה עדיין
שם מרצה : הורוביץ ליעד
סווג : מרצה  * יועץ  * 
תחומי הרצאות : עסקים ביפן   פילוסופיה יפנית   תרבות יפן  
סלולארי :054-4459145
דואר אלקטרוני : liadhoro@gmail.com

הזמנת מרצה

הזמן מרצה

על המרצה


ליעד הורוביץ
מרצה, מומחה לתרבות היפנית, רוחניות ופילוסופיה יפנית
 
הרצאות:
 
1. נינג'ה, גיישה, סמוראי – יפן בין מיתוס למציאות
יפן מוכרת לנו מסיפורים אקזוטיים על לוחמים ללא חת שנלחמים על כבודם האבוד של אדונם, נינג'ות אומני ההסוואה וההתנקשות, וגיישות אומנות הפיתוי תחת איפור כבד. אך מה אגדה ומה אמיתי? כיצד ואיפה היו קיימים ביפן העתיקה? והאם הם קיימים גם היום?
 
2. המסע המופלא – המדריך שלך לטיול ביפן
טוקיו עיר הטכנולוגיה, האורות ומיליוני התושבים, קיוטו זרועת המקדשים וגני הזן, הירושימה העיר שלנצח זוכרת רגע טראגי אחד. יפן הנה יעד להמוני תיירים ישראלים מדי שנה. בהרצאה זו נסקור את המקומות שחייבים להיות בהם, תמונות מן המראות הכי מיוחדים, ונלמד על הדברים שחייבים לדעת ולעשות ביפן.
 
3. רייקי - השיטה היפנית לרוגע, שלווה ולשיפור איכות החיים
שיטת הרייקי הנה שיטה יפנית ייחודית פשוטה ומקסימה לשיפור הגוף והנפש. המגע הנעים של הרייקי, אותו חוו מיליוני איש בעולם, ממלא בתחושות של רוגע ושלווה, ומביא שקט ואיכות חיים לעצמנו. בהרצאת מבוא זו נדבר על מהו רייקי, על עקרונות שיטת הטיפול, על המחקר האקדמי על רייקי, ועל שורשיה ההיסטוריים של השיטה ביפן
 
4. עסקים בדרך היפנית
"דפוק שלוש פעמים על הדלת בקצב נכון והיכנס. קוד, התנצל והצג את עצמך. לאחר מכן, סגור את הדלת מבלי להרעיש, גש ועמוד משמאל לכיסא הנכון בחדר בהתאם למעמדך. קוד והתנצל שוב, ואז שב."

בעולם העסקים היפני עליכם לדעת כיצד לנהוג לפי הטקס בכדי להפוך לנותני שירות או שותפים לאחת מהחברות העשירות בעולם. בהרצאה זו נבחן את תרבות העסקים היפנית.
 
5. מנגה, אנימה, קוספליי – תרבות פופולארית יפנית כובשת את העולם
בשנים האחרונות התרבות הפופולארית היפנית הפכה לבת בית בקרב הצעירים בישראל. ספרי הקומיקס מככבים בספריות, האנימציה היפנית בערוצי הטלוויזיה, והדור הצעיר נוהר בהמוניו לכנסים בהם מתחפשים לדמויות מוכרות. מה הסיבות להיקסמות שלנו מתרבות הפופ היפנית? נכיר את מושגי היסוד ואת כל מה שחם בעולם.
 
6. בודהא, זן ואומנות טקס התה  – רוחניות ופילוסופיה יפנית
מה אנחנו יכולים ללמוד מהפילוסופיה והרוחניות היפנית? האם לתורות הבודהיסטיות, לחוכמת הזן ולפילוסופיה יפנית עתיקה יש מה ללמד אותנו על חיי היומיום שלנו כאן? ומה מלמדת אותנו תפיסת החיים היפנית, הכל כך שונה משלנו, על המוסכמות החברתיות והפרדיגמות המובנות מאליהן שלנו כאן בישראל

אודות ליעד הורוביץ:
ליעד הורוביץ נשוי באושר ומתגורר במרכז.
בוגר תואר שני בהצטיינות יתרה מטעם אוניברסיטת תל אביב במחלקה ללימודי מזרח אסיה.
רייקי מאסטר.
יזם. איש עסקים ומתרגם ליפנית.
 
מזה 14 שנה עוסק בהדרכה, עסקים וייעוץ בענייני המזרח הרחוק ורפואה הוליסטית. לאחרונה חזר משהות ממושכת בת מעל לשנה ביפן, במסגרת מחקר לתזה על שורשיי הרייקי ביפן.

ליעד הורוביץ
נייד: 054-4459-145
דוא"ל : liadhoro@gmail.com

Ewise marketing