פרטי מרצה

ללא תמונה עדיין
שם מרצה : נצר קלרי
סווג : מרצה  * 
תחומי הרצאות : אמנות   נשים באמנות   תרבות  
סלולארי :054-4636135
דואר אלקטרוני : clarinetzer@gmail.com

הזמנת מרצה

הזמן מרצה

על המרצה

קלרי נצר
מרצה ואמנית
 
אודות קלרי נצר:
מומחית לציורים מופשטים בשמן אקריליק על בד
סיימה לימודי תואר ראשון במדעי התקשורת מאוניברסיטת מונטריי, מקסיקו.
 
הייתה בקיבוץ עין-גב שהיווה יעד לבוגרי תנועת הנוער.
הייתה פעילה מאוד בקיבוץ בוועדות מרכזיות בארגון ועיצוב ערבי תרבות, חגים ואירועים קהילתיים. ב-1990 עברה עם משפחתה מהקיבוץ לכרמיאל.
 
לאחר 12  שנה כמנהלת יבוא ורכש עבור חברה פרטית מובילה לייצור ויבוא מוצרי קוסמטיקה יוקרתיים, עזבה לטובת היצירה והרצון להתפתח כאמנית ישראלית. 
 
מאז 2007 השתתפה בעשרות תערוכות בארץ ובחו"ל בין היתר: Museum of Americas בפלורידה, במרכזי אמנות בניו יורק ופריס, ביריד אמנות PARALLAX AF בלונדון והייתה מיוצגת ע"י גלרית Horizon Arts במיאמי.
כיום היא מיוצגת בישראל ע"י גלריית Art &Twist, יפו.
 
ביולי השנה 4 ציורים שלה הוקרנו בלוחות וידאו ענקיים ב – Times Square Garden
בניו יורק.
 
טיפ אישי
השנה גם השתתפה בתחרות בינלאומית FLORENCE SHANGHAI PRIZE,
מאורגנת ע"י אגודה שיתופית איטליה-סין לקידום האמנות
(Present Contemporary Art Italy-Shanghai),
דורגה בין עשרת האמנים הבולטים והיצירות שלה פורסמו בקטלוג
שהופץ ביריד אמנות שנערך בשנחאי ביולי 2014.
 
נושאים:
 "נשים באמנות" - תפקידה ומקומה של האישה בעולם האמנות, מהרנסנס ועד היום. נשים היו מקור השראה אינסופי ליצירות אמנות בכל העולם ולמרות זאת, מעט מאוד נשים בהשוואה לגברים, בולטות בתפקידם הפעיל בהיסטוריה של האמנויות.
 
 "בעקבות פרידה" - הרצאה על חייה ויצירתה של הציירת המקסיקנית פרידה קאלו, אחת הנשים המרתקות בעולם האמנות. תקציר חייה של קאלו, השפעות סביבתיות ותקופתיות, חייה ליד בעלה דיאגו ריברה, עדות מהיומן של פרידה קאלו והסברים על כמה מהציורים המפורסמים שלה.
 
 "אמנות שמנה" (FAT ART) --מושג היופי והגוף ה"אידיאלי" בהיסטורית האמנות ובזמנים המודרניים. תנועת ה"אמנות השמנה" השואפת לחסל את הסטריאוטיפים הקשורים לרעיון ההשמנה וקוראת לשנות גישות לגבי הערך האסטטי של הנשים המלאות.
 
 "הנשים של מודי"- הצצה לסיפור חייו של אמדאו מודיליאני דרך מכתבים, עדויות וציוריו מתוך הביוגרפיה של בתו החוקית Jeanne Modigliani. היכרות עם הנשים שאהבו אותו והשאירו חותם על חייו, דרך הדיוקנים שהאמן צייר והפכו ליצירות אמנות מוערכות בעולם.
 
 "בנות חוה"- מרגע שחוה, האישה הראשונה, הפכה על פיו את סדר העולם, מוטיב האישה - Femme Fatale המפתה את הגבר ומביאה לאבדנו מופיע בצורה זו או אחרת בקרב כל התרבויות לאורך ההיסטוריה. ייצוג חוה באמנות בתקופות שונות, היכרות עם האמנות הסימבולית, הצצה לאמנים מהמאה ה-XV ועד היום שהנציחו את האישה הפאם-פטאל ביצירותיהם באמנויות היפות השונות וחשיפה למיתולוגיות ואגדות על האישה הפאם-פאטל אשר צמחו בתרבויות שונות בעולם .
 
 "פנים ומסורות" - נשים לבושות בגדים מסורתיים, יחפות, בעלות ידיים מחוספסות, עיניהן מבריקות ותווי פניהן גסות, היו מאז תחילת המאה ה-XX דמויות ראשיות באמנות הלטינו-אמריקאית.  מבוא לתרבויות הפרה-קולומביאניות, היכרות עם האמנים הבולטים המשתייכים לזרם האמנות האינדיאנית – Arte Indigenista- שהתפתחה בתחילת המאה ה-XX בעיקר במדינות מקסיקו, אקוודור, בוליביה ופרו וחשיפה למיתולוגיות ומסורות של תרבויות מרכז ודרום אמריקה  כפי שצוירו ע"י מיטב האמנים ממוצא לטינו-אמריקאי.

 "תקרת הזכוכית של עולם האמנות"- הרצאה על מהות היצירה והסברים על שוק האמנות: אמנות טובה היא נצחית, עוברת מדור לדור, מחברת אותנו עם העבר ומזינה את העתיד. מהי יצירת אמנות טובה?. שוק האמנות בכלכלה החדשה: נתונים על דיווחי מכירות בבתי מכירות פומביות, הסבר על היצירות ששברו שיאים, ערכן הגיעו למיליוני דולרים והפכו ל"אייקונים" תרבותיים. אמניות שיצירותיהן נכללו במכירות פומביות אך מוערכות 10 פעמים פחות מיצירות שנעשו בידי אמנים גברים.
 
קלרי נצר
נייד: 054-4636135
 

 

Ewise marketing