פרטי מרצה

ללא תמונה עדיין
שם מרצה : בנדט שבתאי
סווג : מרצה  * יועץ  * 
תחומי הרצאות : האנוסים   חרדים   מספרי סיפורים  
סלולארי :052-5665878
דואר אלקטרוני : shabi72@gmail.com

הזמנת מרצה

הזמן מרצה

על המרצה

שבתאי בנדט
עיתונאי ומרצה
 
אודות שבתאי בנדט:
עיתונאי בוואלה! חדשות בעבר לענייני חרדים ויהדות וכיום כתב שטחים של האתר.
בין מקימי המאחז הראשון בשומרון, למד בישיבת עוד יוסף חי בשכם והפך לחסיד חב"ד.
לאחר כ-10 שנים, כחסיד מן השורה, החל תהליך של שינוי, ובסיומו הפך לחלוני והחל בקריירה עיתונאית. התמקד בידע שצבר בכול הקשור להתנחלויות, לציבור הדתי לאומי והחרדי.
ליווה את כול המאבקים בתוך ש"ס לקראת הבחירות האחרונות ולאחריהם ולאחר פטירתו של הרב עובדיה
יוסף.
 
השסע החרדי ישראלי לאן?
השסע החרדי ישראלי מתנהל שנים רבות. במשך השנים נרשמו ניצחונות בנקודות של צד מסוים אך המאבק על דמותה של המדינה מבחינה זו רחוק מהכרעה. מה רוצים החרדים בשורה התחתונה? מדוע הם נאבקים על שליטה במערכות ממלכתיות כמו הרבנות הראשית למרות שהם לא מסתמכים עליה בשום עניין הלכתי ומקיימים מסגרות פרטיות מבית מדרשם? במהלך ההרצאה ניתן יהיה להיחשף למה שקורה מאחורי הקלעים של מאבקים אלו ולהבין מה באמת רוצה כל צד ולאן המאבקים הללו מובילים, בנוגע לזהותה היהודי של המדינה, בתי משפט, גיוס חרדים ונושאים נוספים.

מפעל ההתנחלויות והמאחזים הבלתי חוקיים
במהלך ההרצאה ניתן יהיה להכיר את מפעל ההתנחלויות, מטרתו ודרך הפעולה של הרחבת היישובים והמאחזים הבלתי חוקיים. איך נולדו המאחזים הבלתי חוקיים ודרך הקמתם. עד כמה ממשלות ישראל ומשרדי הממשלה היו חלק בלתי נפרד ממפעל זה, מימנו, קידמו תוכניות והרחיבו את מספר וגודלם של אותם מאחזים. במהלך ההרצאה ניתן יהיה להיחשף למסמכים ממשלתיים שמראים עד כמה מערבים משרדי הממשלה היום עמוק בתוך התהליך.

קהילת האנוסים בציבור החרדי
בשקט בשקט קבוצות סגורות ודיסקרטיות של חרדים שחזרו בשאלה או מנסים לעשות זאת מקיימים לעצמם קיום מקביל כדי לתת דרור לרעיונותיהם ולדברים שהם רוצים לעשות. בפועל מדובר בתופעה נרחבת ביותר שעל פי הערכות מהווה שליש מהציבור החרדי. אותם אנשים שייכים לקבוצות סגורות שאפילו לא יודעות אחת על קיומה של השנייה ומנהלים חיים כפולים בסתר חילוניים ובחוץ חרדיים. בהרצאה נגע במניעים ליציאה החוצה וכן בסיבות לכך שהם ממשיכים במשך שנים לנהל אורח חיים כפול ולא מוכנים לצאת בשאלה בצורה גלויה.
 
טיפה אישית כהרצאה: סיפור חיי
במשך 40 שנות חיי חיפשתי לא מעט את קולי הייחודי בעולם. במשך שנים למדתי והתעמקתי בגוונים שונים של התורה ובדרכיה השונות כדי למצוא את דרכי. נולדתי לציבור הדתי לאומי לאחר החתונה עברתי לשומרון והפכתי לחסיד חב"ד. בכל מקום שאליו הלכתי ניסיתי את הדברים עד הסוף כדי לבחון האם זו דרכי ואמונתי. לפני כשמונה שנים החלטתי להתחיל לסלול לעצמי דרך עצמאית ולא להצטרף לדרך מקובלת מסוימת, ולבסוף חזרתי בשאלה. למרות שילדי וגרושתי נשארו דתיים אנחנו מצליחים לנהל יחסי משפחה טובים ולתת מקום לכל גוון שמצוי במרקם המשפחתי. הקשר עם הילדים מורכב אך טוב למרות הגירושים והחזרה בשאלה.
 
נ.ב. הציבור הדתי בישראל קטן יחסית מבחינת אחוזים אך תופס לא מעט את סדר היום של מדינת ישראל בטח בהתחשב בגודל היחסי שלו במדינה. הנושאים הם רבים וניתן לבנות הרצאה גם על פי דרישת המזמינים שמעוניינים אולי לגעת בנושאים אחרים ובזוויות נוספו הקשורות לנושא.

שבתאי בנדט
נייד:  052-5665-878
דוא"ל  :  shabi72@gmail.com
 

 

Ewise marketing