פרטי מרצה

מוטי שפי
שם מרצה : שפי מוטי
סווג : מרצה  * יועץ  * 
תחומי הרצאות : אסטרולוגיה הודית   יוגה   מחשבה הודית  
סלולארי :054-5900035
דואר אלקטרוני : moti108@gmail.com

הזמנת מרצה

הזמן מרצה

על המרצה

מוטי שפי

מרצה ומומחה לאסטרולוגיה הודית, מחשבה הודית ומדיטציה טרנסנדנטלית

אודות מוטי שפי
סיים ב 1980 קורס מורים למדיטציה טרנסנדנטלית בשוויץ והעביר בכל רחבי הארץ קורסים למדיטציה ולפילוסופיה הודית.
סיים ב 1983 תואר ראשון בפילוסופיה כללית ויהודית באוניברסיטת תל אביב.
הצטרף לקבוצה בן לאומית של מורים למדיטציה ובמסגרת קבוצה זאת לימד מדיטציה ב-ארה''ב, באירופה ובדרום מזרח אסיה.
סיים תואר שני בפילוסופיה הודית באוניברסיטה הוודית של מהרישי בהולנד.
שהה כשלוש שנים בהודו, העביר שם קורסים מעשיים במדיטציה  ובפילוסופיה הודית ולמד באותה עת אסטרולוגיה הודית עתיקה וזמרה וודית מסורתית.
שהה במשך שבע שנים  באירופה וארה"ב ויחד עם 250 מורים למדיטציה הקדיש את רוב זמנו לתרגול של מדיטציה  וללימודים וודים. במסגרת זאת לימד מדיטציה ופילוסופיה הודית באירופה, ארה''ב ודרום מזרח אסיה.
חזר לארץ בשנת 2003 והעביר הרצאות וסדנאות על פילוסופיה הודית, אסטרולוגיה הודית עתיקה ומדיטציה טרנסנדנטלית
 
מוטי משתתף בקביעות מזה מספר שנים בתכנית זמן מיסטיקה בערוץ עשר 
(כמומחה לאסטרולוגיה הודית)
מלמד בקביעות מדיטציה טרנסנדנטאלית במרכז למדיטציה טרנסנדנטלית בבית הסופר בת"א
לאתר של מוטי לאסטרולוגיה הודית שכולל בנוסף לכך מאמרים רבים על היבטים שונים של המחשבה ההודית: http://www.indianastro.co.il 
למוטי יש שני ערוצים ביוטיוב שכוללים סרטונים רבים על אסטרולוגיה הודית, מדיטציה טרנסנדנטלית, יוגה וכו.

במשך מספר שנים מוטי  פרסם בקביעות באתר  NRG  של מעריב מאמרים על היבטים שונים של המחשבה ההודית (אסטרולוגיה, איור וודה, יוגה, פילוסופיה הודית, גאנדארווה וודה (מוזיקה קלאסית הודית) סטאפטייה וודה (ארכיטקטורה וודית) ועוד. 
 
מוטי מפרסם בקביעות תחזית אסטרולוגית שבועית ומאמרים על נושאים שונים במחשבה ההודית  באתר no mind ובקפה דמרקר 
 
רשימת הרצאות שמוטי מעביר 
  1. מבוא לאסטרולוגיה הודית - מקור השיטה בכתבים הוודים העתיקים, ההבדלים בין האסטרולוגיה ההודית למערבית, תיאוריית הקארמה (פעולה ותגובה) בהקשר של מפת הלידה האסטרולוגית , כיצד ניתן להבין את הייעוד שלנו בחיים;  שימוש באבני חן, מזמורים וודים וטקסים עתיקים למניעת השפעות שליליות בכל תחומי החיים. הפגישה מלווה בדוגמאות ממפות אסטרולוגיות של משתתפי הפגישה. 

  2. התאמה זוגית באסטרולוגיה הודית -  ההרצאה תכלול מבוא קצר לאסטרולוגיה ההודית ולאחר מכן נבין כיצד ניתן לקבוע דרך המפה האסטרולוגית איזה בין זוג מתאים לנו וכיצד לבדוק התאמה מינית, רגשית וחברתית בן שני אנשים.  ההרצאה מלווה בדוגמאות ממפות אסטרולוגית של משתתפי ההרצאה. 
  3. המשמעות העמוקה של הפלנטות באסטרולוגיה ההודית העתיקה - נדון בסימבוליקה העשירה של כל אחד מתשעת הפלנטות (שמש, ירח וכו) בשיטה ההודית ונבין כיצד הם משפיעים על כל ההיבטים של חיינו. הפגישה תלווה בהדגמות של מזמורים וודים עתיקים שאמורים להחיות את האיכויות החיוביות של הפלנטות בחיינו. (ניתן להעביר זאת כהרצאה בודדת או כסדרה של 4 הרצאות) 
  4. המזלות באסטרולוגיה ההודית - ההרצאה תעסוק במשמעות העמוקה של המזלות והדרכים המעשיות שבהם ניתן להשתמש בידע זה כדי להבין את צורת ההתנהגות של אנשים קרובים. הפגישה תלווה בדוגמאות ממפות אסטרולוגיות של המשתתפים. (ניתן להעביר זאת כהרצאה בודדת או כסדרה של 4 הרצאות) 
  5. הרצאת מבוא על טכניקת המדיטציה הטרנסנדנטלית (מ'ט) -  טכניקה ייחודית, פשוטה וחסרת מאמץ לשיפור כל תחומי החיים. בהרצאה נשמע על הדרך שבה המ'ט יכולה לשפר את הבריאות, לסלק מתחים ולחצים ולהגביר את האנרגיה והאינטליגנציה. ההרצאה תכלול הסבר מפורט על השיטה, סקירה של מחקרים מדעיים שנערכו ב250 אוניברסיטאות ומכוני מחקר בלתי תלויים על המדיטציה והקרנת סרטי ווידאו שבו סלבריטאים ידועים מספרים על התנסותם בתרגול המדיטציה. 
  6. המחשבה ההודית העתיקה - הרצאה כללית על היבטים שונים של התרבות ההודית: הכתבים הוודים העתיקים של הודו, תיאורית הקארמה והלידה החוזרת, אהרה ופיתוח מצבי תודעה גבוהים, יוגה, איורוודה (רפואה הודית עתיקה), גיוטיש (אסטרולוגיה הודית), גאנדארווה וודה (מוזיקה וודית ליצירת איזון) סטאפטייה וודה (ארכיטקטורה וודית). 
  7. הפילוסופיה של היוגה - הבנת הבסיס התיאורטי והמעשי לפילוסופית היוגה. ההרצאה תכלול את הנושאים הבאים: כיצד להתחבר למהות הרוחנית הפנימית שלנו, היוגה סוטרה של פטנג'אלי, תיאוריית הקארמה והילידה החוזרת,  תודעה קוסמית ושחרור מבערות. 
  8. איור וודה ויצירת בריאות אידיאלית - חמשת היסודות והתבטאותם בטבע ובפיזיולוגיה. שלושת הדושות (איכויות פיזיולוגיות שדרכם ניתן לאבחן טיפוסי גוף שונים), דרכים ליצירת איזון בגוף וברוח, המלצות לתזונה והתנהגות נכונה בהתאם לסוג הגופני של האדם, תהליכי טיהור לסילוק רעלים ולהארכת תוחלת החיים. 
  9. המציאות המוחלטת והדרך להגשמתה בכתבי האופנישאדות - מיקומם של האופנישאדות בספרות הוודית העתיקה של הודו; המציאות המוחלטת (ברהמן) והאני הבלתי מוגבל (אטמן); קארמה, סאמסקרות (רשמים חבויים) ושחרור מבערות; מצבי תודעה גבוהים. 
  10. ארכיטקטורה וודית (סטאפטייה וודה או ווסטו) - יצירת סביבת מגורים שנמצאת בהתאמה לחוקי הטבע, עקרונות הווסטו (המקבילה ההודית של הפנג שוואי), השפעת הכיוונים,  המלצות מעשיות למיקום נכון של הבית והחדרים השונים, יישום עקרונות של האסטרולוגיה ההודית בעיצוב הבית, השפעת הצבעים ושימוש נכון בהם בבית ובלבוש.
 
את כל ההרצאות הללו ניתן להזמין גם באנגלית
 
לערוץ לאסטרולוגיה הודית של מוטי שכולל 53 סרטונים
לערוץ למדיטציה טרנסנדנטלית
 
 
מוטי שפי
טל 054-459-0035

Ewise marketing