פרטי מרצה

ללא תמונה עדיין
שם מרצה : סורמלו דביר
סווג : מרצה  * 
תחומי הרצאות : אסלאם ומזרח תיכון   ירושלים עיר העולם   מספרי סיפורים  
סלולארי :058-6885703
טלפון :03-5340953
דואר אלקטרוני : office@kolhamartzim.co.il

הזמנת מרצה

הזמן מרצה

על המרצה

דביר סורמלו – חוויה ירושלמית אחרת

בואו לירושלים או בקשו מדביר לארוז אותה במזוודה – ולבוא אליכם...
מרצה המתמחה בירושלים, באיסלאם ובנושאים נוספים.
מדריך סיורים ומספר סיפורים

אודות דביר סורמלו:

· מדריך בכיר וותיק בירושלים. חושף את צפונותיה וסיפוריה בפני המבקרים בה.

· מספר סיפורים מוכר ונכדו של גדול מספרי הסיפורים ['סורמלו הגדול'] המופיע בכל הארץ לבד ובלווית זמרים ונגנים. משתתף קבוע בפסטיבל מספרי הסיפורים, בתוכניות רדיו וטלוויזיה ובאירועים גדולים נוספים. מופיע באולמות רחבי ידיים ובסלון בחוגי בית...

· מחיה את הרחובות והבתים וצובע את הדמויות הירושלמיות של ירושלים 'של פעם'.

הרצאות וקורסים:

א. ‏‏קורס!! - 'תלי תילים של סיפורים' - סדנא למספרי סיפורים. נלמד לבחור סיפור, לברור את המוץ מן התבן, לעמוד מול אנשים - ולספר. בסופה של הסדנא יש אופציה למופע מול קהל [משפחות וקהל חיצוני].

ב.'בקצה השמיים' – עומאן, ארצו של הסולטאן קאבוס, היא פינת חמד לא נודעת. ארץ של מדבר ובה פלגי מים. ארץ בה שולטת כת מוסלמית קיצונית ובה מתינות רבה. ארץ בה אשה חובשת רעלה ונוהגת ביגואר. ארץ של ניגודים ונופים מהממים. הרצאה בלוויית שקופיות בעקבות מסע בסולטאנות של עומאן. [ניתן לראות תקציר מן ההרצאה במגזין 'טבע הדברים', גיליון מס' 51, ינואר 2000].

ג. 'אריות בירושלים'– מה עושים שני חתולים [גדולים] על שער האריות? כיצד קיבלה העיר ירושלים את סמלה, ומה לכנסייה האתיופית ולגור אריה יהודה? וגם – אריה שהוא כלב שסייע להציל עיר 'שבלבה חומה', אדם הוא אריה ושאגה גדולה... הרצאה בליווי שקופיות על האריות המעטרים את ירושלים.

ד. 'לכל בית יש שם' - שנתן לו בעליו או נתן לו גורלו. הסיפורים המרתקים, השמחים, העצובים והנוגעים ללב מאחורי כמה מן הבתים היפים ביותר בעיר - הסיפור המיוחד על 'בית מחניים' כפול שתיים. מדוע ריננו אחרי הבעלים של 'בית החבצלת' ומיהי 'לאה'. הרצאה מרתקת, בליווי שקופיות בעקבות בתים 'עם שם' בירושלים.

ה.'אם ההר לא יבוא אל מוחמד' - מקורותיה של דת האסלאם. מי היה הנביא מוחמד ומה היא הבשורה החדשה שהביא, שסחפה אחריה מיליונים של אנשים. יחסו של האסלאם ליהודים, לארץ ישראל ולירושלים. מהו הג'האד ומיהו השהיד.

ו. 'ירושלים שלי' - הרצאת רקע לגבי ההיסטוריה המודרנית של ירושלים והבעיות האקטואליות הקשורות בה – מה היה מעמדה של ירושלים בתנועה הציונית, מה היו ההצעות וההחלטות הקשורות בה ערב הקמת המדינה ואחריה, מהו 'הקו העירוני' ומהן ההצעות העומדות כיום על הפרק לפתרון בעיית ירושלים. להרצאה נלווה מערך מפות המסייעות להבין את ההסברים. ניתן לשלב סיור בירושלים באתרים המתקשרים לנושא ההרצאה [ר' סיור 19 שנים 6 ימים].

ז. ‏‏קורס!! - 'מהתנ"ך עד הפלמ"ח' - סדרת הרצאות בליווי שקפים ושקופיות המלמדת על ירושלים מימי ראשיתה ועד ימינו אלו. אפשר [ואף כדאי] לשלב במהלך הקורס מספר סיורים לימודיים בירושלים. הסדרה מתבססת על קורס אקדמי שהעברתי במכינה האקדמית של האוניברסיטה העברית בירושלים.

מופעים:

א.'מנוחה בנחלאות' - מופע מרתק של שני ירושלמים מלידה.סיפורי ירושלים מאז ומהיום 'עם טעם של עוד' ושירים שכולנו אוהבים: בעברית, ספניולית ושאר מני 'IT'... לצחוק. לדמוע. להזכר. לשיר. מופע מרתק שבסופו נשאלת השאלה: מתי נפגשים בפעם הבאה?... שירה: אבי אופק [זמר, משתתף קבוע בפרלמנט הירושלמי].

ב. מיוחד!!! 'הטיש הישראלי'- מה קורה כשחרדי ליטאי ויהודי חילוני נפגשים? הם עורכים טיש חסידי שהוא הכי ישראלי! סיפורים, שירים, פיוטים, חזנות וארץ ישראל. אם רוצים אפשר גם לטעום א-ביסעלה קוגל וללגום איזה 'זיפ' של וודקה... אירוע שכל כולו אווירה ונשמה יתרה.
על הבמה: דביר סורמלו, אלי לינקר והנגן והזמר נתנאל זלבסקי.

ג. חדש!!!!! 'בין סימטאות האהבה' - מופע שכולו אהבה לירושלים - ואהבות בירושלים... [בן ציון ולאה, שלמה המלך ומלכת שבא, גיטל ומוישה, סורמלו וסורמלה - וגם סתם אשה רעה...]. בלווית זמר/ת.

ד. 'סורמלו, סיפור, סנטור' - מופע קסום המשלב בין סיפורי ירושלים, צלילי המזרח והברון מינכהאוזן של 'מחנה יודה'. חוויה של 'ירושלים של אמצע' – בין ירושלים של מעלה לזו של מטה. בין איגרא רמא לבירא עמיקתא... המופע מלווה על ידי נגינה בסנטור – כלי פרסי המרעיד את נימי הלב.
המופע מתאים לקבוצות של עד50 אנשים. המופע הינו ללא הגברה.
נגן סנטור: עומר ראובני.

ה. מופע - 'סבא מספר'- סיפורים מבית סבא - הוא אברם סורמלו - האיש, שכולם מספרים את הסיפורים שלו - ואפילו לא יודעים. למה הוא היה נמוך? מה הוא היה שותה? ולמה הוא לא פחד מהשטן? ומה זה בכלל סורמלו?! כל אלו, ועוד רבים אחרים במופע משעשע, על אחד האנשים הכי ירושלמיים שיש...

ו. מופע - 'מספרים ירושלים' - ירושלמים מספרים ירושלים. סיפורים ירושלמיים אמיתיים. כאלו שרק ירושלמיים יכולים לספר. כאלו שלעיתים צריך 'תרגום בגוף הסרט' כדי להבין - כי לירושלמים יש הרי שפה אחרת... ואולי - נלווה את הסיפור גם בשיר... . פאנל מספרים ובו יכולים לשבת: יהודה עצבה, שוקי בן עמי,שמוליק כהן, הרב ישראל גליסועוד רבים אחרים.

ט. מופע - 'הטברנה'- סיפורים באווירה ים תיכונית מחוייכת, מוזיקה יוונית, אוזו, כיבוד קל [בירושלים בלבד], והמוווווווווון מצב רוח טוב. שירה: הזמרת רקליה ולהקתה/אבי אופק.

Ewise marketing