פרטי מרצה

ללא תמונה עדיין
שם מרצה : פרופ' אביעזר נתן
סווג : מרצה  * יועץ  * 
תחומי הרצאות : חקר היקום   סוד בריאת היקום   קבלה, מדע ובריאת העולם  
טלפון :09-7678899
דואר אלקטרוני : office@kolhamartzim.co.il

הזמנת מרצה

הזמן מרצה

על המרצה

פרופ'נתן אביעזר
מרצה, חוקר ופיזיקאי

אודות פרופ' נתן אביעזר:
כיהן כראש המחלקה לפיסיקה באוניברסיטת בר-אילן.
חיבר מעל 140 מאמרים מדעיים.
כהוקרה על חשיבות מחקריו, אביעזר נבחר כ- Fellow של האגודה האמריקאית לפיסיקה.
פרופ' נתן אביעזר ידוע כמוביל בתורה ומדע
חיבר שני ספרים בנושא:
"בראשית ברא" (תורגם לתשע שפות)
"אמונה בעידן המדע" (תורגם לארבע שפות).
פרופ' אביעזר מלמד קורס באוניברסיטת בר-אילן בנושא "תורה ומדע"
שזכה בפרס טמפלטון היוקרתי.
בנוסף, אביעזר מארגן כנס שנתי בנושא "תורה ומדע" שמושך מאות אנשים
מכל חלקי הארץ.
 
פרופ' אביעזר קיבל את הדוקטורט בפיסיקה מאוניברסיטת שיקגו,
ולאחר מכן שימש כחוקר בכיר במעבדות IBM בניו יורק.
פרופ' נתן אביעזר יליד ארה"ב ועלה ארצה עם אשתו ב- 1967,
למשפחת אביעזר ארבעה ילדים והם גרים בפתח תקווה.

הרצאות בנושא "תורה ומדע" מטעם פרופ' נתן אביעזר

1. על סתירות בין תורה ומדע: בריאת העולם
האם סיפורי התורה נכונים? או, האם התיאוריות המדעיות נכונות? פרופ' נתן אביעזר טוען כי שניהם נכונים. בניגוד מוחלט לדיעה הרווחת, המדע המודרני מתיישב להפליא עם בריאת העולם והתפתחות היקום כפי שהם מתוארות בספר בראשית. הגילויים של המדע מראים שבריאת העולם איננו רק עניין של אמונה או בגדר של היפותזה תיאולוגית. בריאת העולם נעשה כעובדה מדעית מוגמרת! תיאוריית המפץ הגדול של הקוסמולוגיה, שזכה לפרס נובל בפיסיקה, מאשרת בפרטי פרטים את הכתוב בספר בראשית.
 
2. ששת ימי הבריאה והמדע
האם האירועים שמתוארים בפרק הראשון של ספר בראשית ("ששת ימי בריאה") באמת התרחשו? למרבה הפלא מתברר שהתשובה היא: "כן". גילויים מדעיים רבים של הזמן האחרון מצביעים על ההרמוניה המושלמת ואף מרשימה בין פסוקי התורה והממצאים באסטרונומיה, גיאולוגיה, ביולוגיה וארכיאולוגיה.
 
3. קבלה, מדע ובריאת העולם
פרופ' נתן אביעזר מסביר את סודות הקבלה לגבי בריאת העולם. נלמד על עשרת הספירות המאפיינים את האלוקים ולמה מדענים היום מאמינים שהיקום הוא בעל עשרה מימדים! למעשה, הקבלה מכילה את העקרונות הבסיסיים של הפיסיקה המודרנית, כולל תיאוריית איינשטיין של תורת היחסות, תורת הקוונטים, ותורת המיתרים.
 
4. האם מדענים גילו את האלוקים?
גילויים מדעיים של הזמן האחרון מאשרים את קביעת התורה שהיקום נברא לטובתם של בני אדם. תופעה זו נקראת "העיקרון האנתרופי". מדענים גילו שהיקום נראה כאילו הוא מתוכנן במיוחד לאפשר קיום האנושות ולרווחתו.
פרופ' נתן אביעזר נותן דוגמאות נפלאות רבות של העיקרון האנתרופי.
 
5. אבולוציה, דארווין, דינוזאורים והתורה
פרופ' נתן אביעזר מסביר את המהפכה שהתרחשה בזמן האחרון בחקר האבולוציה הנקראת "שיווי משקל מוקטע" (punctuated equilibrium). נלמד על ממצאי המאובנים הרבים שהביאו מדענים להציע פרדיגמה חדשה לגבי אבולוציה המבוססת על ההיסטוריה המדהימה של הדינוזאורים. מתברר ששוב ושוב פקדו את כדור הארץ הכחדות המוניות שגרמו להשמדת רוב רובם של המינים שהיו אז. הגילויים המדעיים האלו לגבי יצירת עולם-החי מתאימים לכתוב בספר בראשית.

6. בחירה חופשית והמדע
לפני שלוש מאות שנה המדענים המפורסמים גלילאו, ניוטון, ולפלס קבעו את הפרדיגמה של היקום המכני (clockwork universe), שהוא היסוד של דטרמיניזם. לפי פרדיגמה זו, ההווה קובע את העתיד. דהיינו, אם יודעים את המקום של כל חלקיק ביקום ויודעים את הכוחות המופעלים על כל חלקיק, אפשר עקרונית (למרות לא מעשית) לחשב את עתידו של כל היקום. לפלס השתמש בפרדיגמה זו לשלול את האפשרות של בחירה חופשית, דבר שסותר את התורה. במאה העשרים, גילו המדענים פרדיגמה חדשה של חוקי הטבע שנקראת תורת הקוונטים, עיקרון האי-וודאות ותורת הכאוס. לפי פרדיגמה זו, ההווה אינו קובע את העתיד, דטרמיניזם נופלת, ובחירה חופשית באמת קיימת.
 
7.בריאת האדם על פי התורה
איך אפשר ליישב את הקביעה בתורה שאדם נברא לפני כמה אלפי שנים בלבד עם הקביעה המדעית שהאדם הקדמון הופיעה לפני מיליוני שנה? פרופ' נתן אביעזר מראה שניתן ליישב את הסתירה על-ידי הבנה חדשה של המושג "אדם" בפרק הראשון של ספר בראשית. המושג התורני "אדם" מתייחס ליצור בעל תכונות רוחניות ייחודיות, כולל יצירתיות, אינטליגנציה גבוהה, ומוסר.
 
הגילויים האחרונים של הארכיאולוגיה מראים שתכונות אלו הופיעו באופן פתאומי רק לפני כמה אלפי שנים, תופעה שהמדענים מכנים "המהפכה הניאוליתית" (Neolithic Revolution). אתרי ארכיאולוגיה רבים מוכיחים כי הציביליזציה לא התפתחה באופן הדרגתי, אלא היא הופיעה פתאומית לפני כמה אלפי שנים בלבד.
פרופ' אביעזר מייחס את ההתנהגות החדשה לחלוטין של בני אדם למושג התורני, "בריאת האדם". תכונות חדשות אלו שניחן אלוקים את האדם הן כה שונות מהתנהגותו של אדם לפני כן, שרק המילה "בריאה" מתאימה לתאר את השינוי הדרמטי הזה.
 
טיפ אישי:
במשך ארבעה עשורים פרופ' אביעזר מעביר הרצאות בנושא "תורה ומדע" לבתי ספר תיכוניים, לאוניברסיטאות, במתנ"סים, בבתי כנסת, ובמסגרות אחרות, לא רק בישראל אלא כלל-עולמי, כולל ארה"ב, אנגליה, צרפת, ארגנטינה, ברזיל, טורקיה, קנדה, דרום אפריקה ואוסטרליה.
 
 

Ewise marketing