פרטי מרצה

הרווי בורדוביץ
שם מרצה : בורדוביץ הרווי
סווג : מרצה  * 
תחומי הרצאות : מוסיקה   מוסיקה קלאסית  
טלפון :09-7678899
דואר אלקטרוני : office@kolhamartzim.co.il

הזמנת מרצה

הזמן מרצה

על המרצה

הרווי בורדוביץ
מנצח ומרצה למוסיקה

הרצאות בעברית ובאנגלית


אודות הרווי בורדוביץ:
הרווי בורדוביץ הינו אחד המנצחים המובילים בישראל ובעל מוניטין בינלאומי.
הוא סיים זה עתה 31 שנה כמנהל המוסיקלי המייסד והמנצח של התזמורת הקאמרית הרצליה. הרווי בורדוביץ נולד בניו-יורק, שם זכה לתארים ראשונים בספרות צרפתית ובתנ"ך ולתואר שני בניצוח ובמוסיקולוגיה. התמחה בלימודי אופרה ועבד כמנצח ובמאי אופרות, מחזות ומחזות-זמר עד לעלייתו ארצה ב-1976.

תחת שרביטו, נמנתה התזמורת - שהופיעה בקונצרטים, בשידורי רדיו וטלוויזיה ובתקליטורים - בין הטובות ביותר בישראל, ולהרווי בורדוביץ יצא מוניטין כאחד המנצחים והמנהלים המוסיקליים המרתקים והיצירתיים בארץ. היה מרצה-אורח בכיר ומנצח בטכניון בחיפה, ביצע כיתות אמן לתזמורות סימפוניות, וכיהן כמנצח-אורח בארה"ב, בגרמניה, ברוסיה , בסלובקיה וברומניה , בטורקיה ובהונגריה, באוקראינה , באנגליה, בוויילס, בפולין ובסין.
במשך 35 שנה הרווי בורדוביץ מרצה בהומור ובידע רב על קשת רחבה של נושאים מוסיקליים. הרצאותיו מותאמות הן לשוחרי מוסיקה מושבעים והן לאנשים שאוהבים ורוצים לדעת יותר על מוסיקה קלאסית.

להלן מבחר חלקי בלבד מנושאי ההרצאות:

· מי צריך מנצחים בכלל?:מהו תפקידו של המנצח? מה זאת "אינטרפרטציה" (פרשנות) במוסיקה? מה קורה בחזרות? בקונצרט? הצצה אל עולם המקצוע המיוחד כל כך והבולט והחיוני כל כך בביצוע קונצרטי תזמורות. סיפור תולדות הניצוח והשמעת הקלטות של גדולי המנצחים. הרצאה אינטראקטיבית שבה יתבקש הקהל להשוות ולשפוט בין הביצועים השונים. (גרסה לאנשי עסקים: המנצח כמנכ"ל - קווים לדמותם)

· מן הרבים נוצר האחד - תולדות התזמורת הסימפונית: סיפור ההתפתחות המופלאה של התזמורת, מהרכבים קטנים בימי הביניים והרנסנס, עד לתקופת הזוהר שלה במאה ה-19 וה-20. התפתחות התזמורת הסימפונית כוללת מוסיקה מהרנסנס, וכן מאת באך, הנדל, מוצרט, בטהובן, ברהמס, צ'ייקובסקי, סיבליוס וקופלנד.

· העידן הרומנטי של המאה ה-19 במוסיקה: בכוח אופיו הסוער, הוליד בטהובן עידן מוסיקלי חדש – הרומנטיקה, תקופה של שלטון הרגשות והתשוקות בכל האמנויות, עידן שבו מלחינים, כנרים ופסנתרנים וירטואוזים נהיו לאלילי בימת הקונצרטים, והסימפוניה והאופרה כבשו קהלים בעוצמתן. הצגת תקופה בשירה, בציור, ובמוסיקה מאת מוצרט, בטהובן, שוברט, שופן, וֶרדי ועוד.

· 1791 - השנה המופלאה: שנת חייו ה-36 לחיי מוצרט – השנה האחרונה של חייו שנגדעו באבם בצורה כה טראגית – ראתה פרץ פעילות, כולל אחדות מיצירותיו הגדולות ביותר. באותה שנה, בשיא כוחותיו היצירתיים, כתב את האופרה המופלאה "חליל הקסם", והרקוויאםהכביר, אותו הלחיןבהיותו על ערש הדווי. ב-1791 הותיר לנו מוצרט ירושה שתחיה לנצח.

· הצצה למאחורי הקלעים בבית אופרה: הרצאה שהינה גם הצצה אל תוך עולם מלחיני האופרות, הזמרים והמנצחים הגדולים, וגם הסיפור של מאה שנות הקלטות, מן ההקלטות הראשונות של קארוזו ב-1902 והלאה. היסטוריה, אנקדוטות, רכילות, פרימה-דונות, והרבה מאוד מוסיקה בביצוע האמנים האגדתיים קארוזו, נלי מלבה, שליאפּין, מאסטרו ארטורו טוסקניני, ועוד רבים.

מבחר הרצאות נוספות:

· העולם החדש - קלאסיקות אמריקניות
· קצפת וינאית
· סביב העולם ב-60 דקות - שירי עמים ממזרח וממערב
· פנטזיה
· הניגון והרוח
· לרקוד עד אור הבוקר - המחול לאורך השנים
· הטבע במוסיקה
· פתיחות אופראית
· מלחין מספר סיפור - פואמות סימפוניות
· תיבת נח - בעלי חיים במוסיקה

טיפה אישית:
"הנני ממליצה בחום על הרווי כמרצה נהדר. הוא מתבטא ברהיטות, הוא בעל יידע מדהים בנושא שלו, ומעביר את הרצאותיו בצורה בהירה ומעניינת, וכמובן אישיותו המקסימה והחמה מבטיחה בית מלא בכל פעם שהוא מכבד אותנו בהרצאה."
לין באך, מנהלת תרבות, בית פרוטיאה, הרצליה

"אני מקווה שתמשיך להרצות במשך שנים רבות. תודה על ההשראה והחינוך שאתה מעניק לי, כך שכשאני מאזינה למוסיקה אני יכולה להעריך אותה עוד יותר."
ססיל רכטמן

"הרווי היקר, אני מודה לך בהתרגשות על הרצאתך אתמול... רמת ההרצאה הגבוהה כל כך היוותה מחמאה לקהל." גלוריה שפירא

" השארת את הקהל מהופנט ע"י ההסברים שלך והוסָפַת קטעי המוסיקה....קיבלתי רק שבחים על כך שהזמנו אותך ליטול חלק בסדרת ההרצאות שלנו. כולנו תקווה כי תבקר אותנו שוב."
איזי סילס, יו"ר ועדת התרבות, בית כנסת ישראל הצעיר של צפון נתניה

 
 

Ewise marketing