פרטי מרצה

ללא תמונה עדיין
שם מרצה : פרופ' נברו רון
סווג : מרצה  * יועץ  * 
תחומי הרצאות : הדור השלישי   עיצוב תעשייתי  
סלולארי :0545-353637
דואר אלקטרוני : nabarro@senior_tauch.com

הזמנת מרצה

הזמן מרצה

על המרצה

פרופ' רון נברו
מרצה ומעצב עולמי ידידותי לגיל המבוגר
 
אודות פרופ' רון נברו
פרופסור במסלול ללימודי מוסמכים בעיצוב תעשייתי בטכניון.
נחשב כמעצב תעשייתי בינלאומי

נשיא חב' ™Senior-Touch ltd. העוסקת בייעוץ לחברות וארגונים באפיון והגדרת צרכים של משתמשים מבוגרים וזקנים לצורך עיצוב מוצרים שירותים, ותקשורת חזותית. כן מכהן כנשיא ™design4all קונסורציום בינלאומי המקדם פתרונות עיצוב עבור האוכלוסייה המבוגרת והזקנה.

פרופ' נברו מרצה בנושא עיצוב והגיל המבוגר בבתי ספר לעיצוב ברחבי העולם ובכנסים בינלאומיים. תופעה שהיא ייחודית וחדשה בתקופתנו - משפחות תלת-דוריות ואף ארבע-דוריות שבה דור הילדים חווה את הזקנה על כל משמעותה באמצעות הוריהם.
המפגש הזה מעמיד את הילדים הזוכרים את מצב הוריהם בעבר הלא רחוק מול העתיד הצפוי להם. יתר על כן, במקרים רבים הילדים הם אלו העוזרים להוריהם בעת בחירה וקניית מוצרים חדשים והם אלו אשר מעריכים את הקשיים האפשריים והעתידיים של הוריהם המזדקנים בשימוש מוצרים אלה.
מרבית האנשים איתם שוחחתי על חוויה זו מסכימים כי זהו מפגש לא קל עם העתיד ובהחלט מעורר מחשבות. במציאות החברתית והתרבותית של ימינו.

אם הינכם מעבר לגיל 50 גם אתם מוגדרים כצרכנים מבוגרים וככאלה נכון יהיה להתייחס בכובד ראש ומודעות רבה לעיצוב מכליל inclusive design בעיצוב של מוצרים ושירותים אותם אתם רוכשים כי אלה עשויים להקל מאד על המפגש שלכם עם הגיל הבא.

איש מחקר העוסק בהזדקנות וירידה ביכולות הקוגניטיביות והפיזיות מראים כי זהו מצב "נורמאלי" אשר מצביע על תהליך מתמשך ובלתי הפיך. לדוגמא: ירידה ביכולת השמיעה לתדרים מסוימים עקב גיל היא מצב נתון אשר רק יכול להחמיר. כך גם הירידה ביכולת הראיה, זיכרון העבודה, מהירות התגובה

הרצאת הדגל:

מחקר נברו בעיצוב הידידותי לגיל השלישי

הרצאות:

  • מה השימוש שיש לטלפון הנייד עבורך?
  • ליהנות בסרט - הזמנת כרטיס קולנוע באינטרנט (המאה ה-21)
  • כאשר אתה מעצב עבור מבוגרים וזקנים אתה כולל את הצעירים. כאשר אתה מעצב עבור צעירים אתה מפלה את המבוגרים והזקנים
  • מכשירי שמיעה כראיה נכונה
  • משקפי ראיה - כך שומעים טוב יותר
  • תושב ותיק בראיה החברתית
  • אל תשליכני לעת זקנה, כמוטו לעיצוב צעצועים לגיל השלישי
  • סקרים בינלאומיים המצביעים על כוח הקניה החזק של המבוגרים
  • הסטודנטים המתמידים ביותר הם האוכלוסייה הוותיקה
  • הפתח במכונות הכביסה ובמייבש הכביסה, הפתרון העצובי והיצירתי למשתמש המבוגר

לא להתכופף - לכך דואג פרופ' רון נברו

עיצוב ידידותי לגיל המבוגר והזיקנה: חברת וירפול )whirlpool( יצרנית מכונות כביסה ומייבשי כביסה מציעה פתרון עיצובי יצירתי וידידותי למשתמש המבוגר. כפי שניתן לראות בתמונה מעצבי המוצר התמקדו
במספר מצומצם אך ענייני של בעיות המטרידות את המשתמשים המבוגרים והזקנים )ואולי גם צעירים יותר הסובלים מכאבי גב תחתון(, ראשית טיפלו בנושא גובה פתח המכונה

הפתח המיועד להכנסת והוצאת הכביסה( תוספת גובה של כ-40 ס"מ מונעת כמעט לחלוטין את הצורך להתכופף בעת ההכנסה וההוצאה של הכביסה )ובמיוחד את מציאת אותה גרב המסתתרת בקצה התוף שמחייבת אותנו כבר לעמוד על ארבע...(. כפתור ההפעלה מעוצב במתכונת כפתורי ההפעלה הישנים של שנות ה-60 )

בכל מקרה Retro זה in עיצוב העושה שימוש בשפה חזותית המוכרת למשתמש מעברו ולפיכך אינו מאיים כמו העיצובים המאד "עדכניים". המעצבים הקפידו לתת שמות פשוטים וברורים לתוכניות ההפעלה השונות שיתאימו גם לאנשים אשר אינם מרגישים בנוח עם מוצרים עתירי טכנולוגיה. בסיכומו של דבר מציעים המעצבים והמהנדסים מוצר אשר בהיבטיו הארגונומיים וממשק המשתמש שלו הם מצוינים למשתמשים מבוגרים וזקנים אך בה בעת מציעים גם פתרון מעולה לאנשים הסובלים מבעיות גב תחתון, לנשים בהריון ועוד. כפי שניתן לראות המוצר אינו נראה כמוצר שעוצב למוגבלים, נהפוך הוא, המעצבים לא ויתרו על מראה עכשווי ועדכני. חשוב לציין שקהל הצרכנים המבוגרים אשר מתמודד יום יום עם מגבלות הגיל )

כפי שתואר כבר קודם ( יודע להבחין ולהעריך, ואף מוכן לשלם יותר, עבור פתרונות אשר ישמרו על סגנון חיים צעיר ואולי אף חשוב מזה ישמרו על עצמאות ועל כבוד עצמי. תעשיית המוצרים והשירותים חייבת להטות אוזן קשובה לסקרים הבינלאומיים המצביעים על כך שקבוצות הצרכנים המבוגרים והזקנים עתידה להיות קבוצת הצרכנים הגדולה, המשפיעה ובעלת היכולות הכלכליות המשמעות

פרופ' רון נברו
נייד: 0545-353637
 

Ewise marketing