פרטי מרצה

עירית רימון ניידורף
שם מרצה : רימון ניידורף עירית
סווג : מרצה  * 
תחומי הרצאות : מוסיקה קלאסית   תרבות  
סלולארי :050-2416069
אתר אינטרנט : www.iritrimon-neidorf.com
דואר אלקטרוני : iritrimon@walla.com

הזמנת מרצה

הזמן מרצה

על המרצה

עירית רימון ניידורף
פסנתרנית, מרצה מובילה בנושאי מוסיקה קלאסית וקונצרטים מוסברים

אודות עירית רימון ניידורף
עירית החלה לנגן כבר בגיל 3, ובגיל 6 החלה את לימודיה בקונסרבטוריון ע"ש דוניה וייצמן בחיפה, אותו סיימה בהצטיינות בגיל 14. בגיל 9 זכתה בפעם הראשונה במלגת קרן התרבות אמריקה- ישראל. באותה שנה כבר ניגנה את הקונצ'רטו הראשון של שופן.

עירית סיימה בהצטיינות את מגמת המוסיקה בביה"ס לאומנות ועיצוב ויצ"ו בחיפה. בנעוריה הייתה חברה ביחידת הנגנים הצעירים של המרכז למוסיקה "משכנות שאננים ", והשתתפה בקורסים הבינלאומיים למוסיקה קאמרית של ארגון "Jeunesses Musicales", בקורסים למוסיקה עתיקה בירושלים בנגינה על כלים אותנטיים, והשתלמה בלימודי צ'מבלו , עוגב ופסנתר פטישים.

עירית סיימה בהצטיינות את התואר הראשון, ובהצטיינות יתרה את התואר השני, באקדמיה למוסיקה ע"ש רובין באוניברסיטת ת"א, שם הייתה תלמידתם של פרופ' פנינה זלצמן, פרופ' אלכסנדר וולקוב, פרופ' מיכאל בוגוסלבסקי ומר עדי רוזנקרנץ. במהלך שנות לימודיה קיבלה מספר פעמים את מלגות הדיקן של האוניברסיטה.

עירית זכתה בקביעות בתחרויות, בפרסים ובמלגות, השתתפה בכתות אמן והשתלמה אצל טובי המורים בעולם, ביניהם: פרופ' יוסף קליכשטיין, פרופ' בוריס ברמן , גב' מריה קורצ'יו, פרופ' מלקולם בילסון, פרופ' ויקטור רוזנבאום, פרופ' לאונרד הוקנסון, פרופ' אורל ניקולה, פרופ' צ'רלס ניידיק וגב' דורותי דיליי.

בשנים האחרונות היא מנגנת ומנחה בסדרות הקונצרטים המוסברים "הפסנתר מדבר", וזוכה לביקורות מעולות וקהל מאזינים קבוע הולך וגדל.

עירית הנה בעלת רפרטואר יצירות עצום, המונה מאות יצירות, סולניות וקאמריות, הפרושות על פני כל התקופות והסגנונות, מבארוק ועד למוסיקה בת זמננו, כולל יצירות ישראליות שבוצעו על ידה בביצועי בכורה.

קונצרטים מוסברים לפסנתר בנגינתה של הפסנתרנית עירית רימון - ניידורף ©
התוכניות הינן אטרקטיביות, מכילות את היצירות היפות ביותר שנכתבו לפסנתר, כשלכל קונצרט נושא אחר.
בין היצירות משולבים הסברים, הדגמות ואנקדוטות מחיי המלחין.
ניתן לשלב בין התוכניות השונות, וכמובן, ישנן עוד הרבה תוכניות קונצרטים נוספות.
 
קונצרטים לדוגמא:
· "שופן- סיפור חיים במילים ובצלילים" - סיפור חייו של שופן המשולב ביצירותיו
בין היצירות המנוגנות: מזורקות; נוקטורנים; וואלסים; אטיוד; בלדה מספר 3; אימפרומפטיו מספר 1; פנטזיה אימפרומפטיו
 
· "הפסנתר הרומנטי" - מיטב היצירות לפסנתר מהמאה ה-19
בין היצירות המנוגנות: מומנטים מוסיקליים ואימפרומפטיו של שוברט; ערבסקה של שומן; שירים ללא מילים של מנדלסון; סונטת פטררקה של ליסט; פרלוד של רחמנינוב; רפסודיה ואינטרמצו של ברהמס
 
· "הזמנה למחול" - מיטב רפרטואר הריקודים לפסנתר
בין היצירות המנוגנות: מינואטים של בטהובן ורוול; פולונזים של ק.פ.ע. באך ושופן; פולונז פנטזיה של שופן; וואלסים של צ'ייקובסקי, שופן, גריג וברהמס; טנגו של אלבניז וריקודים ספרדיים של גרנדוס
 
· "פנטזיה לאור ירח" - הפנטזיה לפסנתר לאורך התקופות
בין היצירות המנוגנות: פנטזיות קטנות של טלמן; פנטזיה כרומטית ופוגה של באך; פנטזיה של מוצרט; סונטה קוואזי-פנטזיה "לאור ירח" של בטהובן; פנטזיה אימפרומפטיו של שופן
 
ועוד אודות עירית רימון ניידורף:
עירית השתלמה בגרמניה אצל פרופ' מיכאל שפר מביה"ס הגבוה למוסיקה במינכן, ופרופ' טיבור סאס ופרופ' אלזה קולודין מביה"ס הגבוה למוסיקה בפרייבורג, ולמדה במשך מספר שנים אצל הגב' דינה תורגמן. אצל רבים ממוריה למדה עירית במלגה מלאה.

עירית הופיעה בקונצרטים רבים בארץ ובחו"ל וזכתה לביקורות מצוינות על נגינתה. היא השתתפה בקביעות בפסטיבלים למוסיקה קאמרית בשווייץ. היא הופיעה בנגינת רסיטלים, ובסוגי הרכבים רבים ושונים , ביניהם דואטים עם נגני כלי קשת וכלי נשיפה מהטובים בעולם, בטריו, רביעייה וחמישיית פסנתר. כמו כן היא ליוותה זמרי אופרה וליד מהטובים בעולם. היא הופיעה בתוכניות טלוויזיה ובשידורים חיים ברדיו.

עירית השתתפה בהקלטת דיסק מיצירותיו של הקומפוזיטור אריה שפירא, זוכה פרס ישראל. עירית סיימה בהצטיינות לימודי תרפיה במוסיקה ותנועה, והיא משלבת היום בעבודתה גם עיסוק בטיפול במוסיקה, כמו גם ניצוח מקהלה, מתן הרצאות והוראת פסנתר.

:טיפ אישי:
עירית היא בין הפסנתרנים הבודדים בעולם המנגנים את יצירותיו של המלחין ויקטור אולמן , שנספה בשואה, ואף כתבה עבודת תזה למסטר שעסקה ביצירתו, שזיכתה אותה בהצטיינות יתרה.
 
עירית רימון-ניידורף.
טלפון: 04-8416069 נייד: 050-2416069
 

Ewise marketing