פרטי מרצה

דוד שאין
שם מרצה : שאין דוד
סווג : מרצה  * יועץ  * 
תחומי הרצאות : איראן   אסלאם ומזרח תיכון   היסטוריה  
סלולארי :054-6556865
דואר אלקטרוני : davidshavyan@gmail.com

הזמנת מרצה

הזמן מרצה

על המרצה

דוד שאין
מרצה, מומחה בנושאי איראן, אסלאם ומזרח תיכון, אסטרטגיה ביטחונית

אודות דוד שאין:

  • בוגר תואר ראשון ביחסים בינלאומיים וכלכלה
  • בוגר תואר שני ביחסים בינלאומיים בהתמחות בדיפלומטיה וביטחון באוניברסיטה העברית בירושלים.
  • עוסק במחקר הנושא האיראני על כל תחומיו מעל ל-8 שנים.
  • דובר השפה הפרסית ובעל נגישות לחומרים ייחודיים שאינם מפורסמים בכלי התקשורת השונים.
  • במשך השנים שימש כעוזר מחקר במכון ע"ש הארי טרומן באוניברסיטה העברית בירושלים ועבד במכון המחקר MEMRI.
  • כיום עובד כיועץ לשר ללא תיק, (אלוף במיל.) יוסי פלד.

מעט רקע:

כדי להבין את הידיעות המופיעות בתקשורת הישראלית, את יחסי הכוחות במערכת הבינלאומית ואת המהלכים הפוליטיים של ישראל, ארה"ב ומדינות אירופה ביחס לאיראן צריך להבין את מה שקורה באמת בתוך משטר האיתאללות ולהכיר את האנשים הפועלים מאחורי הקלעים.

חומרים ייחודים בפרסית המשולבים בהרצאות להלן משקפים במידה רבה את הזרמים השונים בתוך איראן ומאפשרים למאזינים לראות את התמונה הכוללת.

כל הרצאה מלוות במצגת עם תמונות וסרטונים מתורגמים

הרצאות הדגל:

"השאה וחומייני - יד ביד ברחובות טהראן"

מה עבר על איראן מאז המהפכה האסלאמית בשנת 1979? כיצד בנויה מערכת השלטון בטהראן? האם זו דמוקרטיה או דיקטטורה? מיהו האיש שנותן את המילה האחרונה? האם אחמדינז'אד כל כך חזק כפי שהוא משתקף בתקשורת? מה קרה בבחירות לנשיאות בשנת 2009? מה רוצים אנשי 'התנועה הירוקה' שגרם להם לצאת לרחובות? ומה הקשר בין המהפכה האסלאמית נגד השאה מול המחאות נגד מודל המשטר של חומייני? אלו הן חלק מהשאלות - עליהן נענה במהלך ההרצאה.

"מדינה, דת ופצצה גרעינית"

שאיפתה של איראן לפתח נשק גרעיני ידועה לכל. במידה ואכן תצליח לשים ידה על הפצצה הגרעינית, איראן תהפוך להיות המדינה הגרעינית הראשונה בעלת אידיאולוגיה פונדמנטליסטית הנשלטת על ידי אנשי דת - הלא הם האיתאללות. השאלה הראשונה המתעוררת היא האם ניתן להרתיע במערכת גרעינית הדדית מדינה פונדמנטליסטית כמו איראן? או במילים אחרות, האם אחמדינז'אד ילחץ על הכפתור ביום שתהיה לו היכולת להשמיד את מדינת ישראל?

לא פשוט לענות לשאלה זו, במיוחד כי אנו מדברים על דבר עתידי ולא ידועים לנו כל הנתונים. עם זאת, במהלך ההרצאה ננסה להתמודד עם השאלה באמצעות מודלים של אסטרטגיית הרתעה ונציג את הנתונים כך שכל אחד מן המאזינים להרצאה יוכל להסיק את המסקנות בהתאם לניתוח שלו.

טיפ קטן:

שתי ההרצאות לעיל משלימות אחת את השנייה במידה רבה - לכן מומלץ מאוד להזמין סדנא של שתי ההרצאות. אחרי שתשמעו את שתי ההרצאות, אתם תהיו המומחים בנושא האיראני בארוחות עם החברים.

דוד שאין
נייד: 054-6556865
 

Ewise marketing