פרטי מרצה

אלון גור אריה
שם מרצה : גור אריה אלון
סווג : מרצה  * יועץ  * 
תחומי הרצאות : הומור וסטירה   קולנוע   תיאטרון  
טלפון :09-7678899
דואר אלקטרוני : office@kolhamartzim.co.il

הזמנת מרצה

הזמן מרצה

על המרצה

אלון גור אריה
מרצה לקולנוע שמתמחה בקומדיות, תסריטאי ובמאי.
 
מייסד ומרצה באקדמיה ב"זמן אשכול ובסינמטקים בכל הארץ
מייסד "מועדון הסרט המופרע" - סדרת הרצאות מצחיקות ומרתקות
על יוצרי הקומדיה ששינו את עולם הקולנוע.

רשימת הרצאות מובילות(בכל חודש נוספת הרצאה חדשה):

1. וודי אלן: הומור ומשקפיים
הוא כותב-במאי-שחקן, שכבר בגיל 16 כתב קומדיות. מאז, במשך יותר מ-40 שנה, הצליח לעשות סרט חדש כל שנה שנתיים וגם מצא זמן ללכת בקביעות לפסיכולוג שלו.הוא ממשיך לכתוב תסריטים במכונת כתיבה ולא החליף את הדגם של משקפיו מאז 1960. במהלך המפגש יוקרנו קטעים נדיריםויסופרו הסיפורים שמאחורי האיש הנוירוטי והמצחיק הזה.
 
2. צ`רלי צ`פלין: האיש שהצחיק את כל העולם
הוא ביים, שיחק, כתב, ערך, הפיק ואף הלחין את המוסיקה לכל סרטיו. המקל הכובע השפם וההליכה המיוחדים שלו הפכו שם נרדף לא רק לקומדיה אלא גם לקולנוע בכלל. מי היה האיש הזה שידע לגרום לאנשים בכל העולם לצחוק ולהתרגש? במפגש מיוחד של מועדון הסרט המופרע נשמע את סיפורו המופלא של סיר צ'ארלס ספנסר צ'פלין שהחל להופיע בגיל 5 והתעקש להמשיך ליצור סרטים אילמים גם בתקופת הסרט המדבר.
 
3. לואי דה פינס: הצרפתי המצחיק ביותר בעולם
סיפורו של הקומיקאי הצרפתי, שבכלל החל את הקריירה שלו כפסנתרן ברים ורק בגיל 49 לבש לראשונה את דמות השוטר העצבני שפרסמה אותו כקומיקאי גאון. ננסה להבין מיהו האיש שידע להחליף שלושה פרצופים בשנייה שסרטו "האנגלים באים" שמר במשך 42 שנים על התואר "הסרט הצרפתי המצליח בכל הזמנים".
 
4. האחים מרקס: כל האמת
איך אדם עם סיגר, משקפיים, גבות ושפם מצוייר, אחיו האילם שחבש פאה מתולתלת, ועוד אחד שלמרות שהיה אחיהם דיבר במבטא איטלקי, היו לחבורת הקומיקאים שהביאה הנונסנס, הסלפסטיק והטירוף בקולנוע לשיאים שלא נשברו עד היום? זההמקום לגלות: האם הם באמת היו אחים? מניין השמות המוזרים הללו? והאם הארפו היה באמת אילם?
 
5. מל ברוקס: מלך הפרודיות
הוא במאי, תסריטאי, מלחין, תמלילן, קומיקאי, שחקן, שגם אוהב לצפות בסרטים של עצמו. מל ברוקס, יוצר "אוכפים לוהטים" "המפיקים", "ההיסטוריה המטורפת של העולם", "פרנקנשטיין הצעיר", "שיגעון בחלל"ועוד רבים, הוא בן לאם יהודיה שנמשך לקומדיה. סרטו הראשון היה קטע אנימציה קצר שהביא לו את פרס האוסקר.

6. הומור ומלחמה: הקומדיות שנלחמו בנאצים
חבר של צ`רלי צ`פלין אמר לו פעם: "כמה אירוני שהפאשיסט הגדול ביותר בעולם והאיש המצחיק ביותר בעולם חולקים את אותו שפם". כך נולד הסרט "הדיקטטור הגדול". במפגש יוצא דופן זה נפגוש בקומדיות שעוסקות במלחמת העולם השנייה ושנוצרו תחת המשטר הנאצי ובקומיקאים שהצליחו לגעת בנושא בצורה רגישה ועדיין מאוד מצחיקה. מ"להיות או לא להיות" ועד הסרטים המגויסים של וולט דיסני. על ה-בעד, הנגד והגבול המטושטש שביניהם.
 
7. אפרים קישון: העולה שירד לחיינו
סיפורו של המהגר פרנץ קישהונט, שלימים נהפך לאפרים קישון, סטיריקן, תסריטאי מחזאי ובמאי קולנוע אגדי, שהביא את ישראל לטקס האוסקר. ולא פחות חשוב: הוסיף למילון העברי את הפועל `לגמוז` וקבע שההבדל בין שרברב למשיח הוא שהמשיח עוד עשוי לבוא. האיש שיצר את הסרט "תעלת בלאומילך" שגם אחרי מאה שנים לתל אביב מתגלה כאקטואלית מתמיד.
 
8. ממה עשויה קומדיה? - תור הזהב של הסרטים האילמים
הידעתם? הסרט העלילתי הראשון בעולם היה קומדיה. במפגש יוצא דופן זה נצפה בו ובקומדיות פורצות הדרך ששינו את התפיסה האנושית על הומור. באסטר קיטון,לורל והארדי, אבוט וקוסטלו,והרולד לוידיגיעו למפגש (נחכה כמה דקות, ואם לא יגיעו, נקרין קטעים נדירים בהשתתפותם). מסע בזמן עם האנשים שהמציאו את הקומדיה הקולנועית ונופתע לגלות כמה הסרטים ההם משפיעים על התרבות שלנו כיום.
 
9. הצדעה ל"מונטי פייתון"
מפגש שיוקדש לחבורת "מונטי פייתון, יוצרי "הקרקס המעופף", "הגביע הקדוש", "טעם החיים" ו"בראיין כוכב עליון" אשר הוחרם על ידי הכנסייה הקתולית עד כדי כך שנערכו תפילות לכישלונו, מה שהפך אותו בן לילה ללהיט שובר קופות. סיפורם המדהים של הפייתונים החלו את דרכם כסטודנטים למשפטים ספרות ורפואה והפכו לחבורת הקומיקאים המפורסמת בעולם שחוגגת כיום 40 שנה להיווסדה.
 
 

Ewise marketing