טבע הרפואה - אריאלה טלר

מאת יוחנן כץ

כתבה: אריאלה טלר
מאת: יוחנן כץ

טבע הרפואה

 
לרפואה הסינית היסטוריה ארוכה בסין עצמה, וכעת יש לה עדנה גם במקומותינו. רפואה זו נקראת גם רפואה אלטרנטיבית, כינוי הבא לציין שהיא מהווה אלטרנטיבה לרפואה הקונבנציונלית שהתפתחה במערב.
 
אחת המטפלות בתחום זה בישראל היא אריאלה טלר, בת 47, נשואה ואם לשלוש.
בעלת תואר (N.D naturopath doctor).
אריאלה טלר מייסדת מרכז "נורית" לרפואה אינטגרטיבית בקריית טבעון, העוסק במתן טיפולים על פי שיטת הרפואה הסינית.
טלר מסבירה שהעיסוק ברפואה טבעית בא לה לגמרי במקרה.

"נולדה לי בת חולת אסתמה, וראיתי שהרפואה הקונבנציונלית אינה מצליחה לעשות עבורה דבר, פרט מלהשאיר אותה בחיים", היא מסבירה. היא מספרת, שברפואה האלטרנטיבית מצאה פתרונות להתמודדות עם הסבל הנגרם ממחלת בתה, ומשום כך פנתה ללמוד את הנושא.

היא מסבירה שהרפואה הסינית מבוססת על שיטה הוליסטית, הרואה קשר ברור בין כל תחומי החיים ומשום כך גורסת שעל מנת לפתור בעיה רפואית מסוימת, יש לנהל אורח חיים נכון בכל התחומים. משום כך, עוסקת טלר לא רק בטיפולים הנתפסים בעיני רבים כרפואיים, דוגמת מתן תרופות, אלא גם בייעוץ לבניית אורח חיים בריא הכולל תזונה נכונה, התעמלות והימנעות ממתחים נפשיים.

התרופות אותן רושמת טלר למטופליה עשויות מתמציות צמחים ומיוצרות במעבדה המתמחה בכך.
שיטת טיפול נוספת במרכז היא האקופרוסורה, שבה מקבל הפציינט טיפול על ידי הפעלת לחץ בנקודות מסוימות בגוף לצורך שחרור חסימות, שגורמות לבעיות מהן הוא סובל.
גם שיטות האבחון של הרפואה הנטורופתית מבוססות על הגישה ההוליסטית.
שיטת אבחון אחת היא האירידולוגיה, במהלכה בוחנת טלר את עיניו של המטופל וכך מוצאת את המקור לבעיות הבריאות אשר מהן הוא סובל.
היא מוצאת גם קשר בין הרפואה הסינית למקורות היהודיים, ומציינת שכבר הרמב"ם לפני 800 שנה ראה את הקשר שבין תזונה למצב הבריאותי.

בנוסף לעבודתה במרכז "נורית", עוסקת טלר גם במתן הרצאות בתחום הרפואה הסינית, חיים נכונים והרפואה על פי משנת הרמב"ם.

לטיפולים שנותנת טלר יש קבלות. מטופלת מחיפה, שחייה השתפרו בזכות הטיפולים שקיבלה אצלה כתבה על כך: "המקצועיות הרבה של אריאלה לצד הדאגה, האכפתיות והמסירות הופכות אותה ליחידה ומיוחדת בתחומה".

 
חזרה לרשימת הכתבות
Ewise marketing