חגית קידר

מי מסתתר מאחורי המסכה

חגית קידר

עם וותק של 33 שנה כפיזיותרפיסטית, מצאה חגית קשר ישיר בין המצב הרגשי בו אנו נמצאים למצב הפיזי ולפעולת השרירים. למעלה מעשר שנים חגית עוסקת בקינסיולוגיה ? בדיקת השריר וטיפול בשורש הרגשי של הבעיה. הכירופרקטיים עשו עבודה פרטנית ומצאו קשר ישיר בין המצב הרגשי לפעולת שרירים, הגוף נחלש יותר בזמן מצבים רגשיים לא קלים שאנו עוברים. לדוגמא, תמיד כשמודיעים למישהו משהו שהוא עלול להיות מופתע ממנו בד"כ נותנים כיסא או אומרים לו לשבת. אנשים יודעים שזה קורה אבל לא נותנים על-כך את הדעת כל מצב שמעורר מתח מלווה בכח שריר. כשאנחנו מרוצים ומאוהבים והמצב הרגשי שלנו בשמיים אנחנו טורבו ומסוגלים לתפקד ולעבוד, בלי לאכול ובלי כל עזרה.

קינסיולוגיה - לא ידעתי שיש לזה שם

כפיזיותרפיסטית עתירת ניסיון הגיעה חגית לתובנה ולמסקנה שטיפול רק בשרירים לא מרפא את הבנאדם ושלמעשה הכאב לא יחלוף אלא כעבור זמן מה הוא יופיע בפרק אחר. עבודה רק על הפרקים והשרירים אולי מקלה, אך לא מרפאה מהכאב או המחלה. אחרי עבודה רבה בבתי אבות, הבינה קידר שהטיפולים שעשתה לא עזרו ושהיה חסר להם משהו מעבר, כתוצאה מכך היא החליטה לעשות צעד אחר ולשנות. "התחלתי להוציא את הדיירים בבית האבות לטיולים, בכמה תנאים: שהטיולים יהיו קצרים וכייפים, הדיירים היו צריכים להחליט היכן לטייל, נתתי להם את יכולת הבחירה במקום שלא הייתה להם יכולת בחירה ושתמיד נסיים את היום בבית-קפה.

עד אותם הטיולים, הדיירים היו מגיעים לאחות לעיתים תכופות, אבל אחרי מספר טיולים, בוקר אחד הגיעה אליי האחות ואמרה לי שאף אחד לא מגיע למרפאה וגם שבועיים אחרי לא הגיעו אליה לבדיקות. המנהל אמר שהדיירים חוזרים עם עיניים נוצצות מאותם טיולים. הבנתי שכשיש מצב רגשי של כיף והנאה, לגוף יש היכולת להתגבר על הכאבים הפיזיים.

כששמעתי על הקינסולוגיה הרגשתי שידעתי את זה רק לא ידעתי שיש לזה שם ותיאוריה".

לא מזמן הגיע לחגית מטופל בשנות ה- 40 לחייו, "הוא היה שבור לגמרי רצה להתפטר מהעבודה. בדקתי לו את השריר ודיברנו על הפיטורים ומהדיבור על השרירים הבנתי שהעבודה זה לא הפואנטה. התחלנו לדבר על שעות הפנאי ושם הייתה הבעיה, הוא לא ניצל אותן לדברים שרצה לעשות ו"הפיל" את הדברים על העבודה. בדיקת השריר מאפשרת לנו גישה ישירה לתגובות הרגשיות הנפשיות האמיתיות שעוקפות את הסיפורים שאנחנו ממציאים לעצמנו ומאמינים בהם וחיים אותם".

מי מסתתר מאחורי המסכה?

בנוסף לקינסיולוגיה חגית עורכת סדנאות על הסודות שטמונים בתווי הפנים, על כך אומרת קידר: "תווי פנים שלנו הם כרטיס הביקור הראשון שלנו. הם המבנה שבתוכו נמצאת האישיות שלנו שמתבטאת. לדוגמא, משאית בנויה להוביל משאות, אם נשים אותה במסלול מרוץ היא תתפרק ולעולם לא תגיע ראשונה מול מכוניות מרוץ והפוך.

מבנה הגוף והפנים מוצאים החוצה את האישיות שלנו".

על הרושם הראשוני היא מוסיפה: "אנשים מגיבים להתרשמות הראשונה, אבל לא מודעים אליה. אנשים מודעים לתכונות של עצמם ומהן אנו שופטים אנשים אחרים, אבל כל אחד הוא שונה ומה שקורה הוא שאני שופט בנאדם לפי התכונות שלי ולא לפי מה שהוא באמת. אם נהיה מודעים שהבנאדם מולנו אחר, נצליח ליצור איתו תקשורת בריאה יותר". חגית מעידה שאנשים שעברו אצלה את הסדנא יוצאים ממנה עם מודעות ויכולת להכיר את הבנאדם שעומד מולך, דבר המאפשר תקשורת בינאישית טובה יותר.

הכח לרפא

לפני כחמש שנים חלתה חגית בסרטן הרחם וכדי להתגבר על המחלה היא השתמשה בכל הכלים. כל המחקרים שנעשו על חולי סרטן מנסים למצוא את שאלת מיליון הדולר למה שני אנשים שחולים באותה המחלה בדיוק האחד מצליח להירפא ולשרוד והשני לא. על התקופה הקשה מספרת חגית: "במהלך הטיפולים השתמשתי בכל הידע וההשפעה של האישיות הפנימית שלי, כדי להירפא. התשובה נמצאת כנראה באישיות הפנימית של הבנאדם, ביכולת, באמונה, בחשיבה שלו על עצמו ובראיית העולם שלו. דברים שמשלימים את הרפואה הקונבנציונאלית.

ידוע שכימותרפיה מחלישה את המערכת החיסונית מאחר והיא פוגעת גם בתאים הבריאים של הגוף, כתוצאה מתהליך שעשיתי שבו התחברתי למערכת החיסונית ונתתי לה את התפקיד לחזק אותי תוך כדי כימותרפיה. הכנתי את הגוף ודיברתי איתו הראייה לכך היא שהתחלתי את הטיפולים עם 7500 כדוריות לבנות וסיימתי את הטיפולים עם 9900 בלי לקיחת כל חומר חיסוני אחר. הרופאים היו בשוק, הם כל הזמן שאלו אותי מה אני לוקחת ואני צחקתי. הם היו המומים ולא האמינו שהכל יכול להיות בראש.

החוכמה היא להכין את הגוף לדברים, כמו שאנחנו מכינים את עצמנו לנסיעה לחו"ל". מסכמת חגית שהחלימה מהמחלה הקשה.

כמי שלא מפסיקה ללמוד ולחקור, חגית מעבירה סדנאות של שילובי מגע ללמידה והנא/עה הקשורות לילדים בעליי ליקויי למידה. בה היא מאתרת ליקויים בהתפתחות הפיזית, מה שמשפיע לטענתה גם על הליקויים בהבנה ובתפיסה.

אחרי עבודה רבה בשילוב של גוף ונפש, מסכמת חגית: "החשיבות הגדולה ביותר היא הרצון והנכונות של האדם להיות אחראיים למה שקורה, ללמוד ולהתפתח מכך. אני מאמינה שאדם הלוקח אחריות על חייו, דרכו ומחשבותיו בלבד, מודע למה שאינו שולט בו, מקבל את המציאות כקיימת ובוחר לראות בה את הטוב - ימצה את יכולותיו, רצונותיו וחלומותיו וייפתח לכוחו האמיתי".

חגית קידר
האלה 6, תמרת, 36576
נייד: 050-5682086 טלפון: 04-6541943
 

 
חזרה לרשימת הכתבות
Ewise marketing