מזל אהרוני

לפגוש את המזל ולחולל שינוי

מאת נח הלפרין, עיתונאי ויו"ר איגוד התקשורת והעיתונות החדש בישראל
 
המאזינים לתוכניות הרדיו של מזל אהרוני, המשודרות זו השנה השמינית בימי שלישי בערב ברדיו "צפון ללא הפסקה" ובקו המומחים ב"רדיו תל-אביב", אינם יכולים שלא להתפעם מסגנונה המיוחד ומן הידע הרב בתחומים שונים, שבאמצעותם היא מעניקה לפונים אליה ייעוץ והכוונה לחיים ונוסכת בהם ביטחון, השראה ואופטימיות.

מזל, אישה נאה, מתמחה בשיטות שונות של פסיכולוגיה אלטרנטיבית, ומטפלת בפסיכותרפיה הוליסטית על ידי תקשורת מקרבת, הנחייה ואימון Coaching, דמיון מודרך, שיחות ו- N.L.Pבתחום האישי, העסקי, הזוגי והמשפחתי. היא מנחה בכירה מטעם "מרכז רטר" ומרצה בכנסים בינלאומיים בקהילות יהודיות, בארגונים ממשלתיים, במוסדות, בחברות פרטיות, במתנ"סים, בבתי-ספר, בקיבוצים ועוד.

מה הביא אותך לעסוק ברוחניות ובתורת הנפש?

"גדלתי כילדה עם בעיות למידה קשות: דיסלקציה, דיסקלקוליה, ADHD ועוד, אך באותם ימים, בשנות השישים, ילדים כמוני נחשבו חסרי תקווה. המערכת לא ידעה לנתב את יכולותיי, שבדיעבד הוכחו כגבוהות, וסולקתי מבית הספר בכיתה ג'. הצטרפתי למעגל העבודה הסיזיפית, ודרך תהליכים שעברתי גיליתי בכוחות עצמי שיש במגבלותיי יתרון על חבריי ה"רגילים". בנעוריי הייתי חובבת אסטרולוגיה מושבעת וכל החברים שלי היו עוברים אצלי תחקירים אסטרולוגיים מקיפים. לימים הרגשתי צורך עז לעבור בעצמי אבחון אסטרולוגי מקיף. במקרה, או שלא במקרה, הגעתי לאסטרולוגית בשם דליה דוידוביץ,' וזו הייתה בהחלט אחת מנקודות האור ששינו את חיי המקצועיים. דוידוביץ' זיהתה את הפוטנציאל שלי וכיוונה אותי לייעודי ? "לטפל, ללמד, לייעץ ולכוון אנשים לייעודם", כדבריה. אז לא הבנתי למה התכוונה, אך החיים חזקים מכל מכשול, וכאשר הייתי מוכנה להתחיל ללמוד, לפתע התחילו מורים רבים ויקרים להופיע בחיי. כל מורה היה בדרכו הוא יחיד ומיוחד, תרם לי והעשיר את עולמי בידע ובהבנה רחבה. חקרתי וגיליתי את הסיבות שעומדות בבסיס לקויות למידה ותפקוד בכלל ובשלי בפרט, והבאתי לכדי מיצוי את הפוטנציאל האמיתי שלי. משם המשכתי להתעניין בתחומים שונים, ללמוד את תורות הנפש ולשתף את הסובבים אותי בידע הרב שצברתי.

למרות לקויות הלמידה והקשיים הצלחת ללמוד, אפילו באקדמיה, מבכירי המורים והפכת בעצמך למרצה מבוקשת

"נכון. הצורך, הרצון, הסקרנות והצמא לידע דחפו אותי להתמחות בתחומי תורת הנפש ובתורת המטפיזיקה המערבית והמזרחית. במשך שנים רבות למדתי את תחומי הפסיכולוגיה והפסיכותרפיה והרחבתי את השכלתי במגוון רחב מאוד של תחומי עניין במדעי החברה ובתחומי הרוח השונים. השתתפתי בהשתלמויות לא פורמאליות ובמסגרות לימוד פרטיות, וכן האזנתי להרצאות באוניברסיטאות, במכללות ובסמינרים בארץ ובחו"ל. כדי לא להתעמת עם כשלון ידוע מראש במבחנים כתובים במוסדות האקדמיים, הייתי שומעת חופשית ולא סטודנטית מן המניין."

כשמזל מדברת על לימודים ועל עבודתה, פניה מאירות כפני ילדה שקיבלה מתנה.

זה 24 שנים שאת לא מפסיקה ללמוד, ושנים רבות את אף מרצה מצליחה, יועצת ומדריכה. מאין הכוחות ומהו סוד הצלחתך?

"ישנו פתגם שאומר: 'פיקח נחלץ ממצבים שהחכם אינו נכנס אליהם'. החיים הם כמו מבוך, ולימודים, התפתחות והרחבת אופקים מסייעים לאדם הפתוח להיות גם פיקח וגם חכם. נוסף ללימודי האוטו-דידקטיים ובמקביל אליהם רכשתי השכלה בתחומי הרפואה המשלימה, האסטרולוגיה והנומרולוגיה. למדתי 4 שנים במכללת "מדיסין", במכללת כרמיאל, בסמינר הקיבוצים, בסמינר תל חי ועוד.

התחומים הרבים שבהם את עוסקת ושעליהם את מרצה מוכיחים את עצמם ומושכים עוד ועוד מתעניינים ואנשים הזקוקים לשינוי ולמהפך בחייהם. מהו הערך המוסף בתכנים שאת מעבירה?

בכל תחומי חיי ועבודתי למדתי להפוך כישלונות להצלחות, וחולשות - לכוח יצירה מניע. במהלך שנים רבות התמסרתי ללמידה מעמיקה במגוון מסלולים, גיליתי "סודות" רבים ופילוסופיות מעמיקות על אנרגיית היקום בכלל ועל כוח המשיכה בפרט. בהשראת ספרים, מצד אחד, ובהשראת מורים רבים וטובים שזכיתי ללמוד מהם, מצד שני, פיתחתי שיטות לימוד ואבחון שהן פרי מחקר, איסוף נתונים, חיפוש ונבירה בתורות רוחניות מסורתיות ומודרניות מהספרות, מהכתובים ומהמקורות, ואת כל אלה אני מקנה באהבה גדולה לתלמידי המחוננים. לשמחתי הרבה הצלחתי לגבש קבוצות של תלמידים שאהבתם לתחום גדולה.

מאמרייך המקצועיים מתפרסמים באמצעי תקשורת רבים , היכן ?

אני כותבת לאמצעי התקשורת השונים: לעיתונות המודפסת ולפורטלים באינטרנט המובילים בתחום של ה"ניו-אייג'", כגון וואלה, נענע, עידן הדלי, MSN, אלטרנטיבלי, מבזיקון ועוד.

באילו מחקרים את עוסקת?

אני יוזמת סקרים ומחקרים לצורך לימוד, קידום ויישום המסקנות והידע הנרכש בעבודתי האישית והמקצועית.

מה המוטו שלך בחיים?

* "שלח לחמך על פני המים, כי ברוב הימים תמצאנו" ... (קהלת י"א א-ב)

מזל, לסיום, מסר אחרון לקוראים?

*בדרך כלל אוהבי בעלי חיים הם גם אוהבי אדם. מי ייתן שכל בני האדם יהיו אוהבי בעלי חיים.

 
חזרה לרשימת הכתבות
Ewise marketing